Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová…

Kód: 7388458

Úplný název:

Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… (Santar Jindřich):

Autor a popis:

Santar Jindřich, XYZ, 400 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
50 Kč (69 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Regina Rázlová, slavná herečka, po nuceném odchodu z Národního divadla a po krátké době, kdy byla předsedkyní představenstva firmy Skloexport byla v r. 1998 nespravedlivě obviněna ze "zamýšlení spáchat trestné činy". Následující rok strávila ve vazbě. Psala si deník. Některé zážitky si však ze strachu ani nezapisovala. Později, po návratu domů, je vyprávěla svému manželovi, který je s vysokou mírou empatie a autenticity převedl na papír pod názvem "Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová..." Text obsahuje autentické zápisky ze života ve vazbě a záznamy o jejím duševním i fyzickém utrpení a sílící desintegraci v otřesných vězeňských podmínkách. Obrázky Reginy Rázlové, které kreslila ve vězení a její vězeňský deník se v knize prolínají s útržky vzpomínek, příběhy spoluvězeňkyň, dialogy s knězem, vyprávění kauzy Skloexportu i úvahy na témata společenská a obecně lidská. Kniha je prosycena kritickým postojem vůči institutu vězeňství a soudnictví, ba i části společnosti z pozice člověka, který se nespravedlivě ocitl v roli zločince. Promlouvají zde nejen jinak zpravidla utajené příběhy obětí justičních omylů a zvůle těch, kteří mají střežit spravedlnost a zákonnost, ale i těch, kteří se stali oběťmi podivných životních okolností. Úvahy o jogínství či křesťanství pod nebem, které je - nebo se zdá být - příliš vysoko. Její případ není dodnes ukončen.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová….
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová… doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Z uvedených odposlechů je zřejmé, že obviněná Regina Rázlová…