Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska

Kód: 8704965

Úplný název:

Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska (Pospěchová Petra): Všechny chute Cech, Moravy a Slezska

Autor a popis:

Pospěchová Petra, Smart Press, 288 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
360 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Jediná kuchařská kniha, která poctivě mapuje kuchyni všech krajů České republiky.

Krajový a krajinný kontext gastronomie je ta nejlepší cesta, jak pochopit její kořeny. Jak přijít na to, proč jsou zrovna na Valašsku „trnky, zemňáky, špek a zelé živobytí celé“, proč jsou hanácké omáčky bohaté a proč se v jižních Čechách mohlo másla pořádně zakrajovat. Každý tuzemský region má recepty, které jsou jedinečné. Stačí se podívat třeba jen na sladkosti: v Podkrkonoší mají miletínské modlitbičky a hořické trubičky, na Chodsku ornamentální koláče z máslového těsta, na Valašsku frgále „hruščáky“...
Regionální kuchařka obsahuje 13 kapitol, z nichž každá představuje konkrétní region i specifika jeho kuchyně. Vysvětluje, proč se užívaly zrovna tyto suroviny nebo způsoby přípravy jídla, co se jedlo v minulosti ve všední den i ve svátek, s jakými rituály bylo jídlo spojené atd. Kniha vás seznámí s národopisem, historií, se spoustou zajímavostí (třeba kde je na Strážnicku největší oskeruše, nebo kde koupíte pálenku oskerušovici), ale především tím nejlepším z kuchyně daného regionu. Těšit se můžete na tradiční polévky, masitá jídla nebo sladkosti. Vše je doplněno krásnými fotografiemi pokrmů i krajiny.

Kapitoly v knize:
Brno, Haná, Horácko, Chodsko, Jižní Čechy, Krkonoše, Polabí, Praha, Slezsko, Slovácko, Sudety, Šumava, Valašsko
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Regionální kuchařka aneb Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska