Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně.

Kód: 7286176

Úplný název:

Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně. (Kraft Pavel, Mutlová Petra, Stehlíková Dana): Dejiny a diplomatár kláštera

Autor a popis:

Kraft Pavel, Historický ústav AV ČR, v.v.i., 432 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
399 Kč (540 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha obsahuje monografické zpracování dějin kláštera řeholních kanovníků svatého Augustina v Lanškrouně, poskytuje kritickou edici všech listin týkajících se kláštera od jeho založení do odchodu konventu na úsvitu husitské revoluce (diplomatář). Připojen je rozsáhlý osobní, místní a věcný rejstřík k edici. Čtenář v knize nalezne rozsáhlou obrazovou přílohu dokumentující pečetě kanonie a listinný materiál. Působení řeholních kanovníků svatého Augustina v Lanškrouně je vymezeno založením kláštera roku 1371 a odchodem konventu z Lanškrouna na počátku husitské revoluce. Fundátorem kláštera řeholních kanovníků sv. Augustina zasvěceného P. Marii, sv. Mikuláši a sv. Kateřině byl litomyšlský biskup Petr Jelito (1368-1371). Fundace byla umístěna před město Lanškroun, který patřil litomyšlským biskupům. S dalšími konventy řádu (v Čechách, na Moravě, v Malopolsku) byl provázán konfraternitními dohodami. Výraznou kapitolou v dějinách kláštera byl spor o kostel v Nezamyslicích (na Moravě), který byl klášteru roku 1385 inkorporován a na počátku 15. století uzurpován knězem Mikem Filipovým z Čehovic. Spor byl po několik let řešen papežskými auditory. Hlavním pramenem k dějinám kláštera je listinný materiál z archivu kláštera Všech svatých v Olomouci, dnes uložený v Moravském zemském archivu v Brně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Řeholní kanovníci sv. Augustina v Lanškrouně.