Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900

Kód: 8747447

Úplný název:

Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 (Vybíral Jindřich):

Autor a popis:

Vybíral Jindřich, Barrister & Principal, 104 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
100 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
 

Leopold Bauer (1872-1938) je postava toho druhu, jaký historie moderní architektury donedávna příliš nemilovala. Na počátku své dráhy patřil k protagonistům moderní architektury ve střední Evropě, později však popřel svá východiska a přešel na pozice nového historismu. Vila advokáta Karla Reissiga v Brně postavená v letech 1901-1902 je jeho první a pravděpodobně také nejvýznamnější architektonickou realizací.

Autor s erudicí sobě vlastní a se smyslem pro detail i široké souvislosti předkládá kultivovanýmjazykem a zajímavou formou fresku vývoje rodinného domu ve středoevropském kontextu, ale nezapomíná stále poukazovat na provázanost s vývojem světové architektury a na kořeny, jež skrývají principy stavění na počátku nového století. Hlavními prameny k autorově práci jsou jeho detailní znalosti zahraniční literatury a vlastní zevrubný archivní výzkum. Představuje dům, který byl dobovou publicistikou označen za první moderní dům v Rakousku, jeho architekta i stavebníky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Reissigova vila v Brně a reforma rodinného domu po roce 1900