Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu

Kód: 7462422

Úplný název:

Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu (Petrov Michal): Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu

Autor a popis:

Petrov MIchal, Jota, 246 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (498 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu - k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989. Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečně rekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte. Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny. Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky a podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948… Vydejte se proti proudu času do světa, který byl lecjaký, jen ne černobílý.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Retro CS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu