Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky

Kód: 87672340

Úplný název:

Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky (kol.):

Autor a popis:

Kol., Zoner Press, 244 stran, jazyk - 19, 2014

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
205 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.4.2018 dopoledne. 
 

Roky bylo soudní lékařství tabu. Oběti vražd, těla v rozkladu - koho by podobné věci zajímaly? Pak ale přišly seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas a z forenzních patologů se staly hvězdy. Jaká je jejich práce doopravdy? Jak se vyrovnávají se smrtí? Přesvědčivý obraz o skutečném životě mezi mrtvými podává Judy Melinek. Prvotřídní soudní lékařka s talentem pro psaní memoárů.

Kariéru soudní lékařky začínala Judy Melinek na mimořádném místě a v mimořádném čase. Měla za sebou teprve pouhé dva měsíce praxe coby newyorská soudní lékařka, když došlo k útokům z 11. září 2001. Vyšetřovala těla obětí anthraxových obálek, které vyděsily Spojené státy o měsíc později. V listopadu 2001 byla u identifikace obětí havárie letu 587, který se zřítil v Queens. Během dalších dvou let měla Judy „na pracovním stole“ 262 lidí i jejich částí. Oběti vražd, nehod, sebevrahy. Těla znetvořená, těla ve větším či menším stupni rozkladu.

Jaká je práce forenzního patologa? Seriály jako CSI: Kriminálka Las Vegas ukazují pouze přijatelnější tvář. Skutečnost je přitom taková, že patří k fyzicky a psychicky nejnáročnějším povoláním vůbec. Společné nicméně mají televize a realita jedno – těla nikdy nelžou. A kdo jim umí naslouchat, tomu odhalí pravdu. Judy Melinek naslouchá mrtvým velice pozorně, zároveň je skvělá vypravěčka – v mimořádně čtivém příběhu soudní lékařky, která svůj život dělí mezi manžela, malého syna a mrtvé v chladících boxech, vám představí forenzní patologii bez příkras a bez patosu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Detektivky, krimi

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Detektivky, krimi / Řez do tuhého - Dva roky, 262 mrtvol aneb vzpomínky soudní lékařky