Riskantní záležitost

Kód: 8717132

Úplný název:

Riskantní záležitost (Foster Stephen J.): Ekologické katastrofy. Príroda z pohledu jungiánské psychologie

Autor a popis:

Foster Stephen J., Emitos, 156 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
109 Kč (150 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

V centru Fosterova zájmu je vědomý a zodpovědný vztah člověka k přírodě. Jeho důležitost vystupuje do popředí právě v době, kdy nás věda, ústy svých špičkových představitelů, varuje před nebezpečím vyplývajícím z pokračující devastace přírody a předkládá nám katastrofické scénáře budoucího vývoje.
S. J. Foster na mytologickém a současném kazuistickém materiálu demonstruje, jaké psychologické a sociální důsledky může mít a má kořistnický postoj člověka k přírodě. Je zřejmé, že my, moderní lidé, stále hrajeme riskantní hru s přírodou rozehranou našimi předky na úsvitu lidských dějin - a ukazuje se, že riziko je obrovské.
Autor však také nabízí psychologické řešení současné skličující a traumatizující situace, které nalézá v zaujetí nového postoje k přírodě, ve vytvoření rovnocenného partnerského vztahu s přírodou - nejprve na úrovni individuální a následně kolektivní. Výchozím bodem cesty vedoucí k proměně a rozšíření vědomí může být prožitek smyslu a významu, splynutí s přírodou, prožitek jednoho světa. Vybaveni schopností rozlišovat, imaginací a kreativitou můžeme vyrazit na cestu, jejíž možný průběh i cíl nastínili alchymisté, J. R. R. Tolkien i C. G. Jung.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Riskantní záležitost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Riskantní záležitost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Riskantní záležitost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Riskantní záležitost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Riskantní záležitost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura