Řízení ve věcech rodinněprávních

Kód: 8721250

Úplný název:

Řízení ve věcech rodinněprávních (Šínová Renáta): v Ceské republice, Slovenské republice a Nemecku a aktuální problémy

Autor a popis:

Šínová Renáta, Leges, 368 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
310 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.2.2017 dopoledne. 
 

Monografie Řízení ve věcech rodinněprávních představuje první publikaci věnovanou pouze tématu řízení ve věcech rodinného práva. Je výstupem grantového projektu řešeného na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, jehož hlavním cílem je podrobně rozebrat právní úpravu všech řízení ve věcech rodinněprávních v ČR. Kniha byla vytvořena z vyjádření odborníků rodinného a civilněprocesního práva působících na univerzitách a jiných významných institucích v ČR, SR a Německu. Některé z nich byly současně prezentovány na konferenci pořádané v květnu 2010. V situaci, kdy neexistuje zvláštní kodex věnovaný právní úpravě rodinněprávních řízení ani jim není vyčleněna žádná zvláštní část stávajícího základního pramene civilněprocesního práva – občanského soudního řádu z roku 1963, se tak publikace snaží zákonodárci předestřít názory odborníků na aktuální stav rodinněprávních řízení a ulehčit mu přípravu jejich budoucí právní úpravy.
Publikace je rozdělena do tří částí. V úvodní části autoři poskytují obecný pohled na stávající právní úpravu rodinněprávních řízení s poukazem na nezbytnost zohlednění zahraniční praxe, především německé. V druhé části se podrobně zabývají aktuálními otázkami řízení ve věcech nezletilých. Závěrečná část je věnována rodinněprávním řízením s mezinárodním prvkem.
Profesní zaměření autorů umožňuje uvést i konkrétní praktické zkušenosti, jimiž tuto publikaci nesporně obohacují. Text je doplněn bohatým poznámkovým aparátem obsahujícím odkazy na použité prameny, jejichž seznam je obsažen v závěru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Řízení ve věcech rodinněprávních do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Řízení ve věcech rodinněprávních.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Řízení ve věcech rodinněprávních (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Řízení ve věcech rodinněprávních bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Řízení ve věcech rodinněprávních doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Řízení ve věcech rodinněprávních