Řízení ve věcech rodinněprávních

Kód: 8721250

Úplný název:

Řízení ve věcech rodinněprávních (Šínová Renáta): v Ceské republice, Slovenské republice a Nemecku a aktuální problémy

Autor a popis:

Šínová Renáta, Leges, 368 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
305 Kč (400 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie Řízení ve věcech rodinněprávních představuje první publikaci věnovanou pouze tématu řízení ve věcech rodinného práva. Je výstupem grantového projektu řešeného na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, jehož hlavním cílem je podrobně rozebrat právní úpravu všech řízení ve věcech rodinněprávních v ČR. Kniha byla vytvořena z vyjádření odborníků rodinného a civilněprocesního práva působících na univerzitách a jiných významných institucích v ČR, SR a Německu. Některé z nich byly současně prezentovány na konferenci pořádané v květnu 2010. V situaci, kdy neexistuje zvláštní kodex věnovaný právní úpravě rodinněprávních řízení ani jim není vyčleněna žádná zvláštní část stávajícího základního pramene civilněprocesního práva – občanského soudního řádu z roku 1963, se tak publikace snaží zákonodárci předestřít názory odborníků na aktuální stav rodinněprávních řízení a ulehčit mu přípravu jejich budoucí právní úpravy.
Publikace je rozdělena do tří částí. V úvodní části autoři poskytují obecný pohled na stávající právní úpravu rodinněprávních řízení s poukazem na nezbytnost zohlednění zahraniční praxe, především německé. V druhé části se podrobně zabývají aktuálními otázkami řízení ve věcech nezletilých. Závěrečná část je věnována rodinněprávním řízením s mezinárodním prvkem.
Profesní zaměření autorů umožňuje uvést i konkrétní praktické zkušenosti, jimiž tuto publikaci nesporně obohacují. Text je doplněn bohatým poznámkovým aparátem obsahujícím odkazy na použité prameny, jejichž seznam je obsažen v závěru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Řízení ve věcech rodinněprávních do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Řízení ve věcech rodinněprávních.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Řízení ve věcech rodinněprávních (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Řízení ve věcech rodinněprávních bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Řízení ve věcech rodinněprávních doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Řízení ve věcech rodinněprávních