Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014

Kód: 7476061

Úplný název:

Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014 (Novák Aleš):

Autor a popis:

Novák Aleš, Togga, 188 stran, jazyk - čeština, nemčina, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
170 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Čtvrtý svazek Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum obsahuje příspěvky k aktuální polemice nad dílem Martina Heideggera po vydání jeho kontraverzních zápisníků označovaných jako černé sešity.

Dále obsahuje speciálně pro naši Ročenku napsanou studii od Friedrich-Wilhelma von Herrmann, dlouholetého vydavatele sebraných spisů Martina Heideggera, která je opravdovým desiderátem tuzemského bádání, neboť je uvedením do druhého hlavního spisu M. Heideggera Beiträge zur Philosophie (Vom Ereignis). Na to navazuje Ladislav Benyovszky studií o tématu posledního Boha, které je v rámci uvedených Beiträge závěrečnou částí neboli fugou, a proto mu pravděpodobně náleží hlavní pozornost při jejich výkladu a pochopení. V theologickém duchu navazuje studie Jany Kružíkové na téma vztahu fenomenologie a theologie v ranějším díle M. Heideggera. Samostatný oddíl představuje série tří studií Jakuba Šenovského k dílu kardinála Mikuláše Kusánského. Taťána Petříčková ve své studii k Paradoxu herce sleduje motiv mimésis v diskusi mezi Platónem a současným belgickým fenomenologem Marcem Richirem. Závěrečná studie Ondřeje Váši je věnována geologickým metaforám v německé kunsthistorii 19. a 20. století a navazuje na jeho předchozí studii ve třetím svazku Ročenky z roku 2013.

Autoři: Aleš Novák, Ladislav Benyovszky, Jana Kružíková, Taťána Petříčková, Jakub Šenovský, Ondřej Váša, Friedrich -Wilhelm von Herrmann
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Filozofie / Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2014