Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí

Kód: 2044652

Úplný název:

Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí (Konečná Hana): Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí

Autor a popis:

Konečná Hana, Mladá fronta, 256 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
264 Kč (330 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.2.2018 dopoledne. 
 

V posledních desetiletích došlo k obrovským změnám v rodinném chování. Přispěla k tomu především dostupná spolehlivá hormonální antikoncepce a metody asistované reprodukce – ta nyní může udělat rodiče v podstatě z kohokoliv a kdykoliv. Informace o technickém provedení metod asistované reprodukce jsou dobře dostupné, je jich plný internet. Obtížně dostupné jsou ale informace o psychosociálních, sociálních, etických a právních souvislostech. Hlavními tématy knihy budou právo na rodičovství, věkové limity pro přístup k asistované reprodukci, náhradní mateřství, fertility preservation, social freezing, transplantace dělohy, open identity vs. anonymita dárcovství, rodičovství osamělých osob, rodičovství homosexuálních párů.
Kniha je určena pro praktické lékaře, gynekology, porodní asistentky, odborníky na reprodukční medicínu, etiky, odborníky z oblasti náhradní rodinné péče, psychology, právníky a osoby plánující rodičovství.
Autorka knihy, doc. PhDr. Ing. Hana Konečná, Ph.D., je psycholožka, zaměřuje se hlavně na psychosociální a etické otázky řešení nedobrovolné bezdětnosti a na otázky kvality v medicíně. Působí na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde učí budoucí zdravotníky a sociální pracovníky. Dlouhodobě spolupracuje se Střediskem náhradní rodinné péče. Zároveň je už téměř 20 let aktivním dobrovolníkem v neziskových organizacích zaměřených na řešení nedobrovolné bezdětnosti a na person-centered healthcare, je spoluzakladatelkou jedné z nich – pacientské organizace Adam Česká republika, angažující se i na mezinárodní úrovni (Fertility Europe, EPF, IAPO).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Rodičem kdykoliv a jakkoliv? - Průvodce asistovanou reprodukcí a náhradní rodinnou péčí