Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva

Kód: 7478512

Úplný název:

Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva (Svoboda Karel):

Autor a popis:

Svoboda Karel, Wolters Kluwer, 244 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
344 Kč (421 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva je praktickou publikací, která má advokátům a soudcům posloužit během řízení o určení a popření otcovství, o osvojení a o výživném dětí. Autor rozebírá novou hmotně- i procesněprávní úpravu uvedených institutů a zdůrazňuje změny, k nimž došlo v rodinném právu od 1. 1. 2014 s účinností občanského zákoníku č. 89/2012 Sb. Tímto komplexním rozborem je kniha jedinečná.

"Kniha je první monografií, která se po 1. 1. 2014 věnuje základním tématům rodinného práva. Neomezuje se jen na výklad hmotného práva, nabízí řešení řady sporných otázek práva procesního, jako je např. formulace požadavku na tvorbu úspor ve prospěch dítěte. Mimo jiné vysvětluje, za jakých okolností se i v řízeních o výživném mezi rodiči a dětmi, případně v řízení o určení a popření otcovství od 1. ledna 2014 projeví břemeno tvrdit a prokazovat, přestože se nejedná o řízení sporného charakteru. Skutečnost, že kniha neopomíjí nové procesní právo, je její významnou předností." (z recenze Mgr. Mariana France)
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Rodičovství, osvojení a výživné dětí po rekodifikaci soukromého práva