Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada

Kód: 7553032

Úplný název:

Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada (Hauserová Eva): Rodinná zahrada

Autor a popis:

Hauserová Eva, Triton, 336 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

Encyklopedie soběstačnosti nabízí základní rady a tipy pro zahradníky samozásobitele a pro malé domácí hospodářství. Důležité informace tu najde každý, kdo si chce začít pěstovat vlastní jídlo a navrhnout si zahrádku tak, aby všechno rostlo a plodilo v „bio“ režimu, ekologickým a udržitelným způsobem, zdravě a v souladu s přírodou. I na malé zahrádce můžeme uzavírat koloběhy zdrojů a odpadů, vystačit s minimem fosilních paliv a čerpat přitom ze znalostí a zkušeností předchozích generací.

Seznámíte se tu se základy péče o půdu a hospodaření s vodou na pozemku, s permakulturními metodami designu zahrady, dozvíte se, jak vytvořit jedlý les. Nechybí ani návody na přírodní ochranu rostlin před nemocemi a škůdci, na domácí semenaření, ani přehled pěstování nejdůležitějších druhů užitkových rostlin, včetně starých a krajových odrůd. Vše doplňuje kapitola o chovu drůbeže pro ty, kdo by si rádi pořídili slepice, kachny nebo husy.

Jde o první díl třídílné série encyklopedických příruček; druhý díl bude pojednávat o hospodaření na rozsáhlejších pozemcích a třetí o lidském společenství a ekologickém stavitelství.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Encyklopedie soběstačnosti pro 21. století 1 - Rodinná zahrada