Rok 1968 v Československu

Kód: 7021903

Úplný název:

Rok 1968 v Československu (Emmert František):

Autor a popis:

Emmert František, Vyšehrad, 64 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
798 Kč (998 Kč)
  / ks  
koupit
 

Unikátní publikace o událostech roku 1968 v Československu vychází v předvečer 40. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Kniha novou, nevšední formou dokumentuje počátky i průběh Pražského jara, srpnovou okupaci i navazující události (až do srpna 1969). Jedinečnost knihy spočívá především ve špičkovém grafickém zpracování. Děj je uspořádán do krátkých přehledných tematických kapitol ve formě „panelů“. Ty obsahují kromě hlavního textu také poznámky, množství kvalitních a pečlivě vybíraných fotografií, chronologické tabulky, medailonky, přetisky dobových dokumentů a další grafické prvky.

Zvláštností knihy Rok 1968 v Československu jsou samostatně vytištěné kopie vzácných archiválií vložené do speciálních kapes. Čtenář může z knihy volně vyjmout a detailně prostudovat tehdejší novinová vydání, letáky a výzvy proti okupaci a vzácné písemné dokumenty, včetně prohlášení Dva tisíce slov nebo Moskevského protokolu.

Součástí knihy Rok 1968 v Československu je také CD s autentickými rozhlasovými nahrávkami ze srpnových dní. Publikace tak plně vtáhne čtenáře – pamětníka i mladší generaci – do tehdejší atmosféry
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rok 1968 v Československu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rok 1968 v Československu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rok 1968 v Československu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rok 1968 v Československu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rok 1968 v Československu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu