Roky rýže a soli

Kód: 7193405

Úplný název:

Roky rýže a soli (Robinson Stanley Kim):

Autor a popis:

Robinson Stanley Kim, Laser-books, 704 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
395 Kč (549 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.1.2018 dopoledne. 
 

Ve čtrnáctém století postihne lidstvo jedna z největších pohrom historie – začíná řádit černá smrt. Z dějepisu víme, že zahubila třetinu evropského obyvatelstva. Ale co kdyby morová rána vyhladila takřka celou evropskou populaci? Jak by se změnil náš svět?
V Rocích rýže a soli se nám otevírá pohled na události, které se mohly stát, kdyby… na dějiny táhnoucí se přes několik staletí, na dějiny, v nichž se rodí a zanikají lidské rody a celé národy, na dějiny, v nichž má své místo strašlivý hladomor i báječné vynálezy. Jsou to roky rýže a soli.
Ocitáme se ve světě, kde do Nového světa připluje přes Tichý oceán první loď z Číny a kolonizace se šíří ze západu na východ. Ve světě, kde průmyslovou revoluci nastartují ti největší vědečtí myslitelé původem z Indie. Kde buddhismus a islám jsou nejvlivnějšími náboženstvími s největším počtem věřících, a křesťanství je pouze nevýznamnou historickou epizodou. K. S. Robinson nám očima vojáků a králů, průzkumníků a filozofů, otroků a učenců předkládá nesmírně bohatou mozaiku alternativního vývoje lidského pokolení. Přepisuje historii a zároveň rozebírá nejhlubší otázky způsobem, jakým je toho schopen pouze autor jeho erudice a kalibru. Od stepí střední Asie po břehy západní polokoule, od doby Akbarovy říše po současnost a dál se před námi odvíjí ohromující příběh vzniku zcela nového světa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Roky rýže a soli do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Roky rýže a soli.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Roky rýže a soli (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Roky rýže a soli bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Roky rýže a soli doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé