Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled

Kód: 7335119

Úplný název:

Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled (Budilová Lenka, Jakoubek Marek):

Autor a popis:

Budilová Lenka, Leda, 344 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
194 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tématem sborníku editorů Marka Jakoubka a Lenky Budilové Romové a Cikáni neznámí i známí (Interdisciplinární pohled) je „romská problematika“ ve velice širokém záběru. Vedle prací antropologických zde čtenář nalezne i studie z per sociologů, etnologů, historiků, lingvistů, romistů, demografů či politologů, a to jak zahraničních, tak tuzemských. Tematicky se tedy sborník dotýká celé řady oblastí: od (romské) identity a etnicity, přes výuku (romského) jazyka či otázky velikosti romské populace a jejího růstu v budoucnosti, až po problematiku soužití romské menšiny s majoritní společností v multikulturní perspektivě.
Kromě odborníků je sborník určen také učitelům, státním úředníkům, studentům společenskovědních a humanitních oborů, zaměstnancům neziskového sektoru a ostatním čtenářům se zájmem o tzv. romskou problematiku z řad široké veřejnosti.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Romové a cikáni neznámí i známí - Interdisciplinární pohled