Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille

Kód: 8655969

Úplný název:

Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille (Tille Václav, Kocman Jan):

Autor a popis:

Tille Václav, Nová tiskárna Pelhřimov, 48 stran, jazyk - čeština, francouština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
218 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Romanista Václav Tille (1867-1937) a zakladatel moderní české folkloristiky, píšící osobité pohádky pod uměleckým jménem Václav Říha, byl mimo jiné i prvním prezidentem československého Rotary klubu. Inspirován ideálem služby ve prospěch současnosti světa, tak jak jej toto hnutí vyznávalo, vybral ze světové pokladnice pohádkových motivů ty, které svým poselstvím tomuto ideálu odpovídaly. Usiloval rovněž o to, aby útlý svazeček textů (objevený v jeho literární pozůstalosti a nyní poprvé publikovaný) zároveň představoval různé modifikace žánru, od realistického příběhu přes pověrečnou povídku až k bajce. Tillova teoretická připravenost i praktická zkušenost s pohádkovým textem umožnila dokonalé jazykové vybroušení jednotlivých čísel k průzračné, leč rafinované prostotě. Moudré poselství Rotariánských pohádek je určeno nejen milovníkům krásné knihy, ale také zájemcům o francouzštinu, kterou ve výborném přetlumočení záludně jednoduchého textu originálu mohou sledovat v zrcadlovém uspořádání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Rotariánské pohádky Václava Tilleho / Contes rotariens de Václav Tille