Rotshildové - Židovský triumf

Kód: 8752516

Úplný název:

Rotshildové - Židovský triumf (Leese Arnold): Židovský triumf

Autor a popis:

Leese Arnold, Bodyart Press, 112 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
130 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Přinášíme další knihu pro studium totalitních fašistických skupin. Když se řekne fašismus, okamžitě se nám vybaví Hitler a jeho NSDAP, ale fašistické hnutí mělo své podporovatele nejen v Německu či u nás, ale také v Británii. Kde jednou z hlavních organizací byla Imperial Fascist League Arnolda Leeseho, která byla v úzkém kontaktu s další organizací Britons Society.


IFL se zrodila v listopadu 1928 jako vlastenecká, anti-socialistická organizace. Fanaticky antisemitského rázu nabyla až poté, co se v roce 1930 stal jejím vůdcem Arnold Leese. Hnutí původně založil brigádní generál D. Erskine Tulloch,s pomoc ímajora J. Baillieho, L. H. Sherrarda a A. Leeseho. Baillie a Sherrard však v roce 1932 na své členství rezignovali a Leese se stal jediným vůdcem hnutí s titulem ,,director-general".

Leese byl veterinární chirurg s praxí ve Stamfordu v Lincolnshire, jenž byl ve 20. letech jakýmsi ,,pařeništěm britského fašismu". V roce 1928 přesídlil do Guildfordu, kde z něj jeho fanatismus o ochota věnovat veškerý čas a zdroje novému hnutí brzy učinily osu, kolem níž se brzy otáčela činnost rasových nacionalistů a antisemitů v Británii. Leeseho schopnost získat peníze na vydávání novin ,,The Fascist" a trvalý proud pamfletů zasvěcených fašismu, antisemitismu a rasovému nacionalismu z něj učinily přirozený zdroj inspirace pro mnohé další Brity.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rotshildové - Židovský triumf do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rotshildové - Židovský triumf.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rotshildové - Židovský triumf (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rotshildové - Židovský triumf bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rotshildové - Židovský triumf doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu