Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov

Kód: 7502066

Úplný název:

Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov (kol.): 3. aktualizované a přepracované vydání podle právního stavu k 1. 2. 2015

Autor a popis:

Sovák Zdeněk, Říha Jiří, Jelínek Jiří, Leges, 576 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
585 Kč (690 Kč)
  / ks  
koupit
 

Učebnice podrobně vykládá všechny otázky, které souvisejí s rozhodnutími vydávanými orgány činnými v trestním řízení. Třetí, aktualizované a podstatně přepracované vydání reaguje především na změny legislativy, počínaje přijetím nového trestního zákoníku a zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim, přes řadu změn trestního řádu (včetně zavedení institutu dohody o vině a trestu a ochranu obětí trestných činů) až po změnu či přijetí dalších právních předpisů i z oblasti mimo trestní právo (např. rekodifikace soukromého práva).

V první části se autoři zabývají pojmem rozhodnutí ve věcech trestních, charakterizují jednotlivé druhy rozhodnutí a jejich náležitosti podle trestního řádu. Dále věnují pozornost institutu právní moci, zejména pokud jde o její podstatu, funkci a její účinky, jak se projevují u základních procesních rozhodnutí (rozsudku, usnesení, trestního příkazu).

Těžiště trestního řízení je u soudu prvého stupně. Jisté výlučné postavení mezi rozhodnutími ve věcech trestních má proto rozsudek soudu prvého stupně. V samostatné kapitole je pojednáno o náležitostech písemného vyhotovení rozsudku soudu prvého stupně.

Ve druhé části práce jsou uvedeny početné vzory rozhodnutí soudů a vzory podání advokáta ve věcech trestních.

Autoři při podrobném výkladu přihlížejí k publikovaným i nepublikovaným stanoviskům aplikační praxe. Nevyhýbají se ani otázkám sporným, na jejichž řešení nejsou jednotné názory, a uvádí i některé návrhy de lege ferenda.

Práce je určena jako učební text pro posluchače právnických fakult; jistě ji však ocení i ostatní zájemci o otázky trestního práva procesního, zejména justiční a právní čekatelé, asistenti soudců, advokátní koncipienti (jako ideální pomůcku při přípravě na justiční a advokátní zkoušky), soudci, státní zástupci, advokáti, policisté, pracovníci legislativní i aplikační praxe.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Rozhodnutí ve věcech trestních se vzory rozhodnutí soudů a podání advokátů - 3. aktualizov