Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc

Kód: 7485048

Úplný název:

Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc (Mikš František): Modernismus a politika: od Malevičova černého čtverce k Picassově holubici míru

Autor a popis:

Mikš František, Barrister & Principal, 224 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
210 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Jak souvisel vznik Malevičovy abstraktní malby s bolševickou revolucí? V čem měla jeho ideologie suprematismu překonat komunismus? Proč George Grosz, německý kulturní bolševik č. 1., usiloval o komunistický převrat v Německu po první světové válce? Byli němečtí dadaisté pravověrnými komunisty? Proč Picasso vstoupil do Komunistické strany Francie a jak to napomohlo jeho závratné kariéře? Jaká byla jeho role v úsilí o bolševizaci poválečné Francie a proč se stal „užitečným idiotem“ Mírového hnutí řízeného Moskvou? Čtivá a intelektuálně provokativní práce zkoumající nepříliš vábné kořeny malířské moderny, o nichž se většinou cudně mlčí. Kniha provádí čtenáře hlavními krizovými momenty evropských dějin 20. století a na příkladech tří významných umělců, čelných představitelů ruského, německého a francouzského moderního malířství, zkoumá levicové utopie a ideologie, kterým propadli a které ovlivňovaly jejich postoje a tvorbu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Rudý kohout Picasso - Ideologie a utopie v umění 20. století: od Malevičova černého čtverc