S Orlíkem Prahou - Malá Strana

Kód: 8769016

Úplný název:

S Orlíkem Prahou - Malá Strana (Bačová Kroftová Jana, Kirschnerová Denisa):

Autor a popis:

Bačová Kroftová Jana, Pasparta, 80 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Díky této bohatě ilustrované knize se mohou děti a všichni další zájemci vydat na dobrodružnou výpravu za památkami, pověstmi a osobnostmi spojenými s historií Malé Strany. Průvodcem jim bude chlapec Orlík a holub Emil, kteří dětem ukáží všechna známá i méně známá zákoutí této kouzelné čtvrti.

Čtenáři se například dozví, co je maskaron, kam chodíval na kávu Wolfgang Amadeus Mozart, či jména stavitelů chrámu sv. Mikuláše. Nechybí ani návštěva u Johna Lennona či pátrání po trase první autobusové linky v Čechách. Text obsahuje informace o významných dějinných událostech, osobách i jednotlivých stavbách. Děje se tak pomocí poutavě vyprávěných příběhů, na které navazují kvízy a hádanky, které děti řeší. Jsou tak vtaženy do dění, texty a ilustrace podporují jejich fantazii a po pozorném přečtení a případné procházce po ulicích této čtvrti mohou vyluštit šifrovací tabulku, která odhalí jméno památky, na níž se nachází strážce Malé Strany.

Kniha je určena pro všechny zvídavé děti i jejich rodiče. Je vhodná i pro školní kolektivy, kdy se čtenáři nenásilnou formou dozvídají informace o dějinách a výtvarném umění. Je tak možné použít ji v hodinách dějepisu, výtvarné výchovy a dalších předmětech. Stačí ji jen vzít a vyrazit do ulic za dobrodružstvím. Publikace volně navazuje na díl S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí.

Bohatě ilustrováno, doplněno o mapy a strany s úkoly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit S Orlíkem Prahou - Malá Strana do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s S Orlíkem Prahou - Malá Strana.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení S Orlíkem Prahou - Malá Strana (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na S Orlíkem Prahou - Malá Strana bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S S Orlíkem Prahou - Malá Strana doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Naš svět pro děti