S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána

Kód: 9044202

Úplný název:

S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána (Kuntzmannová Miroslava):

Autor a popis:

Kuntzmannová Miroslava, Kuntzmannová Miroslava, 208 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
407 Kč (599 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tato kuchařská kniha zachycuje a popisuje receptury kuchyní zemí bývalého c. a k. Rakousko-Uherska. V dnešní hektické době může být takovéto zastavení a ohlédnutí do minula jen příjemné.
Kniha je rozdělena do 7 části - kuchyně česká, rakouská, maďarská, slovenská, balkánská, židovská a polská. Každá část je uvedena textem, obsahujícím informace o specifikách a zvycích jednotlivých kuchyní. Leckde jsou popsány i historky, které se skutečně udály a váží se k této knize.
Podklady pro tvorbu receptů jsem získávala z velmi starých receptur, které sbírám od svého mládí, ale též z rodinných záznamů. Rovněž jsem se vydala do některých zemí bývalého Rakousko-Uherska, v nichž jsem navštěvovala restaurace, kde připravují národní pokrmy, ale také rodiny, jejichž rodinné receptury jsem si zapisovala a následně je zkoušela. Snažila jsem se je přizpůsobit dnešní době, ale někde najdete i originální přepis.
Kniha je doplněna fotografiemi, které zachycují nejen připravované jídlo, ale také dobové rekvizity. Ty tvoří většinou pozadí snímku a nepřekáží tomu hlavnímu - upravenému jídlu. Plní svou funkci, dotvářejí atmosféru a náladu své doby. Slouží tiše a skromně, vědí, že už nehrají hlavní roli, že jsou jen statisty dávných dob. Ale statisty velmi milými. Těch krásných starých předmětů je v této knize hodně. Snad vás pohled na ně potěší a možná, kdo ví, i přinutí k zastavení a zpomalení životního tempa v této hektické době. Historické předměty si i dnes naši pozornost zaslouží.

A vlastně totéž platí i o starých recepturách…

Miroslava Kuntzmannová
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Kuchařky

 
Knihkupectví / Kuchařky / S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána