Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie

Kód: 2421807

Úplný název:

Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie (Löhr Robert):

Autor a popis:

Löhr Robert, Knižní klub, 368 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
175 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
 

Vídeň 1770

Na zámku Schönbrunn se koná premiéra, která je i v době osvícenectví sama o sobě pozoruhodná: dvorní rada Wolfgang von Kempelen prezentuje před očima císařovny Marie Terezie svůj nejnovější vynález, automat hrající šachy. Již záhy se tato senzace vystavovaná od té doby v Preßburgu, dnešní Bratislavě, stane nejoblíbenější podívanou v rakousko-uherské říši. To, co habsburský dvůr proklamuje jako největší vynález století, však není nic jiného než brilantní klam: mozkem automatu je člověk - "šachového Turka" řídí zvnitřku Ital trpasličího vzrůstu Tibor Scardanelli. Mladík, kterého do té doby společnost odmítala, si najednou v cizí kůži vychutnává uznání mužů a obdiv žen. Pro rokokovou společnost je totiž Kempelenův výtvor ze dřeva a kovu objektem uspokojení a uskutečněním mechanického snu zároveň. Sen se však záhy změní v noční můru, když za záhadných okolností zemře v Turkově přítomnosti krásná mladá aristokratka. Člověk-stroj se stává objektem špionáže, útoků církve a šlechtických intrik - a Tibor musí přerůst sám sebe, aby spolu se šachovým automatem nezahynul.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historické romány

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Historické romány / Šachový Turek - Největší podvod století na dvoře císařovny Marie Terezie