Salamandří veselice

Kód: 7387472

Úplný název:

Salamandří veselice (Zdražil Pavel):

Autor a popis:

Zdražil Pavel, Triton, 224 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
130 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Pohádková vyprávění a básnění Pavla Zdražila jsou naivní pouze zdánlivě. Jakmile se do světa jeho postav a postaviček trochu víc ponoříme, můžeme hned ucítit množství vnitřních souvislostí a odkazů k širokému kontextu literatury, která nás nechce jen pobavit a zabavit. Jakýmsi nevyřčeným, ale o to účinnějším dopadem je něco jako zasvěcení, setkání s tajemstvím…
Tento způsob tvorby, která má v sobě vždy silný náboj poezie, rozvíjí autor vlastně ve všech svých předchozích pracích a v Salamandří veselici už nacházíme zralý plod neustálého propojování významů, jednotlivých epizod a souvislostí.
Navíc je to kniha, kterou je možné číst vlastně celý rok, protože formálně je členěná do dvanácti měsíců, k nimž připojuje nejen souvislosti přírodní - ať jsou to například momentálně dostupné přírodní plody, byliny a způsoby jejich zpracování -, ale hlavně souvislosti vnitřní, tedy archetypální. Celý text se jakoby neklidně pořád odněkud někam převaluje a odbíhá, jednotlivé linie se zdánlivě někam vytrácejí, aby se vzápětí vynořily a spojily do důvěrně známých významů, které nás zakotví ve vědomí hluboko uložených souvislostí.
Tento text rozhodně není žádné čtení před spaním a nehodí se ani k zahnání nudy a prázdnoty nedělního odpoledne. Vyžaduje od čtenáře také určitý vnitřní vklad, ovšem odmění jej především tím, že s narůstající hloubkou kontemplace je posilováno také vědomí spojení s vlastní duší, což je vždy léčivé.

Nahlédnout do Salamandří veselice Nahlédnout do Salamandří veselice

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Salamandří veselice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Salamandří veselice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Salamandří veselice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Salamandří veselice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Salamandří veselice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Salamandří veselice