Sám v požáru světovém

Kód: 7465111

Úplný název:

Sám v požáru světovém (Šlechta Theodor): Vzpomínky z vojenského života za svetové války 1916–1918

Autor a popis:

Šlechta Theodor, Pavel Mervart, 480 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
326 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Autentické vzpomínky mladého maturanta, chlapce z dobré rodiny, jehož romantická představa mužného boje byla náhle konfrontována s realitou dennodenních strastí vojáka v drsných podmínkách nevlídných zákopů a náročné fyzické i duševní zátěže.
Jeho vyprávění překvapí čtenáře neotřelým pohledem nejenom v líčení strastiplných a krutých zážitků, ale i vnímavostí vůči přírodě, obyvatelům jemu neznámých krajů i osudům prostých lidí vydaných všanc neúprosné skutečnosti.
Je to pohled mladíka, jehož vlastí byla rakousko-uherská monarchie, ale v jehož srdci byla pevně zakořeněna láska k češství, k lidem a k ideálům sokolským, a proto musí přemýšlet, donucen okolnostmi (které mění jeho ideály v prostou potřebu přežít), jak si zachovat lidskost a kde hledat pochopení pro události nepochopitelné neboť svět, do kterého byl uvržen z vlídného prostředí rodiny, sourozenců a stálé péče milované maminky, je plný násilí, zloby, nenávisti a zmaru.
Přesto nalezl svou cestu, cestu člověčenství a lásky k bližním. Jeho vyprávění je také plné příhod poetických, veselých a komických, které tak znamenitě kontrastují s popisem krutostí a hrůzností války, jež pro něj už dávno ztratila svůj romantický opar.
Ten, kdo má zálibu ve válečných dobrodružstvích, najde v jeho vyprávění poněkud jiný pohled na události první světové války, ano vstoupí spolu s ním, do přímých střetnutí, ale bude i překvapen upřímným pohledem mladého člověka, který všechno musel prožít: i svůj strach, i své lásky, a dávat na vážky pochopení na jedné straně opovržení nad hnusem a ukrutnou krajností lidské povahy, ale na druhé pozdvihnout náš smysl pro humor, pro přátelství a potřebu radosti a lidské lásky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sám v požáru světovém do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sám v požáru světovém.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sám v požáru světovém (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sám v požáru světovém bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sám v požáru světovém doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Sám v požáru světovém