Šavle světa

Kód: 8705727

Úplný název:

Šavle světa (Zabłocki Wojciech):

Autor a popis:

Zabłocki Wojciech, Elka Press, 448 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
339 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha se věnuje šavlím mnoha států a národů. Mezi analyzovanými exempláři se nacházejí ruské, maďarské, turecké, arabské, mongolské, švýcarské, německé, italské, arménské, moldavské, perské a samozřejmě polské šavle.

Dosavadní klasifikace této zbraně se opírala o vnější vzhled a dekoraci, pomíjejíc tak skutečnost, že šavle byla konstruována hlavně k boji. V díle Wojciecha Zabłockiego jsou proto základní typy šavlí určovány především podle jejich funkčně-konstrukčních charakteristik a dekorace pouze pomáhá při jejich umístění v čase a prostoru. Kromě pojednání o výsledcích vlastního dlouholetého zkoumání autor představuje i rekonstrukci techniky ovládání různých typů šavlí.

Obsahem první části díla je stručný historický přehled (starodávné traktáty a výcvikové řády šermířů) a rovněž analýza šermířských technik – v porovnání s obdobnými díly zcela ojedinělý přístup. V druhé části jsou probrány všeobecnou formou jednotlivé typy šavlí s následným přechodem k systematické prezentaci jednotlivých exemplářů.

Kniha je bohatě ilustrována originálními autorovými černobílými kresbami.

Wojciech Zabłocki,
vzděláním architekt (absolvent AGH), je profesor s bohatou vysokoškolskou praxí, znalec sportovní architektury. Mnoho let se rovněž profesionálně věnoval sportu, byl šermířem specializujícím se na šavli. Zúčastnil se čtyř olimpijských her, na kterých získal tři madaile. Kromě toho je držitelem devíti medailí z mistrovstvích světa a pětkrát získlal titul mistra Polska. Je laureátem mnoha ocenění a čestných uznání za svoji práci v oblasti sportu a architektury. Je váženým sběratelem a znalcem starožitných zbraní.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šavle světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šavle světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šavle světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šavle světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Šavle světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Šavle světa