Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc

Kód: 7473279

Úplný název:

Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc (Wagner Ethan, Westreichová Wagnerová Thea):

Autor a popis:

Wagner Ethan, Kniha Zlín, 208 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
394 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.3.2018 dopoledne. 
 

Konzultanti v otázkách umění Thea Westreichová Wagnerová a Ethan Wagner s využitím svých rozsáhlých zkušeností, které nasbírali za léta spolupráce se sběrateli a uměleckými institucemi, nabízejí prostřednictvím deseti tematických kapitol zasvěcený, ale přitom laikům srozumitelný vhled to někdy trochu záhadného světa sbírání současného umění.
Kniha Sbíraní umění: vášeň, investice a mnohem víc odpovídá na otázky, co je na sběratelství tak úchvatného a co tato vášeň sběratelům přináší emocionálně, intelektuálně a společensky. Autoři uvádějí, že nákup uměleckých děl a budování sbírky jsou – na rozdíl od kupování čehokoliv jiného – motivovány libovolnou kombinací takových faktorů, jako jsou předpokládaný investiční potenciál děl, jejich estetické hodnota, láska sběratelů k umění i jejich soutěživost, intelektuální náboj díla, adrenalin, posilování ega nebo společenského statusu či snaha vzbudit zájem okolí.
Otázky otevírající každou z kapitol jsou přímé a jednoduché: týkají se věcí, které jsme o sbírání současného umění chtěli vědět, ale báli jsme se zeptat. Odpovědi jsou poučné, ale čtivé a obsahují konkrétní příklady z praxe obou autorů. Každou z otázek doprovází fotografie a doplňující texty, které čtenáři umožňují nahlédnout do zákulisí světa moderního umění – na výstavy, do depozitářů, na bienále, na umělecké veletrhy, do soukromí sběratelů – a nabízejí rovněž klíč k interpretaci konkrétních uměleckých děl.
Autoři jsou zároveň vlivnými členy sběratelské obce i vnímavými pozorovateli dění v tomto světě. Díky tomu dokáží přiblížit historický a společenský kontext spletitého světa sběratelů umění. Proč lidé umění sbírají, co jim to přináší, kdo všechno může umění sbírat a jak správně budovat sbírku, jaké jsou vztahy mezi komerčními a veřejnými uměleckými galeriemi a institucemi, to jsou jen některá z témat, jimž se kniha Sbíraní umění: vášeň, investice a mnohem víc věnuje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Sbírání umění: vášeň, investice a mnohem víc