Sbohem, Havano!

Kód: 7268567

Úplný název:

Sbohem, Havano! (Mauris Eduardo Diaz): Viva Cuba libre abago la disctadura

Autor a popis:

Mauris Eduardo Diaz, Akcent, 224 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
171 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Chtěl bych jen poukázat na ostrov, jehož obyvatelé již více než padesát let nepoznali svobodu, a zároveň přispět k tomu, abychom si vzpomněli na věci, ke kterým bychom se už nikdy neměli vracet.
Kniha Sbohem, Havano se jen pokusí podat pravdivější obraz světu, než-li je ten, který vláda Fidela Castra o kubánské realitě stále propaguje. Luis Peres Morales, jako hlavní postava tohoto skromného příběhu, je pouze člověkem, jehož činy a ideály donutily k životnímu rozhodnutí opustit vlastní zem. Jeho kroky ho dovedou až na území České republiky, kde bude moci začít nový a zcela jiný život. Brzy však pozná, že kořeny z minulosti nejsou vůbec povrchní, aby se daly jen tak vymazat ze života jako ze školní tabule. Stal se jedním z milionů, kteří na otázku „Jste emigrant?“ musí ještě dnes odpovědět „ANO!“.
Najdete v ní místy výrazy, spojení, pořadí slov ve větách a další „maličkosti“, které by rodilý Čech asi těžko použil. Možná bych je i já sám s odstupem času napsal trošku jinak… Dodávají prý knize a příběhu jejich autentičnost.
Rád bych ještě dodal, že to byli právě moji přátelé, rodilí Češi, kteří mi doporučili ponechat knihu v této podobě. Bez jejich pomoci bych jen těžko proměnil tento troufalý sen ve skutečnost.
Začtěte se tedy do vzpomínek, pocitů, emocí a stavů cizince - emigranta, vyjádřených v češtině tak, jak nejlépe to šlo… tak, jak „kubánské myšlenky“ přicházely a měnily se v česká slova, věty a souvětí. Prostě do celého příběhu věnovaného všem, kdo budou mít zájem si ho přečíst, ale především těm, kteří něco podobného zažili, zažívají nebo ještě zažijí a nemají možnost o tom mluvit nebo psát. Těm, kteří byli nuceni opustit Fidelův „OSTROV SVOBODY“ a hledat svobodu skutečnou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sbohem, Havano! do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sbohem, Havano!.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sbohem, Havano! (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sbohem, Havano! bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sbohem, Havano! doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé