Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007

Kód: 8690358

Úplný název:

Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007 (kol.):

Autor a popis:

Kol., Akropolis, 240 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
181 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

V pořadí třetí sborník Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka mapuje setkání členů této organizace, které proběhlo v průběhu roku 2007, a úspěšně tak navazuje na předchozí dva ročníky. Přináší texty, které se zabývají teoretickými problémy výuky češtiny jako cizího jazyka, ale i množství praktických reflexí.Sborník je již tradičně rozčleněn do několika oddílů, kterým předchází cenná stať o autorském právu a jeho užití při výuce či při přípravě výukových materiálů. První část sborníku je věnována různorodým teoretickým otázkám, jako např. možnostem zjednodušení systému české deklinace pro potřeby cizojazyčných mluvčích, podobě mluvnické poučky v učebnicích češtiny pro cizince, využití dramatu jako výukové metody apod. Ve druhém oddílu jsou shromážděny příspěvky shrnující sociolingvistické poznatky související s výukou češtiny pro studenty z Rakouska, Švýcarska a Německa. Třetí část sborníku se věnuje dlouhodobě diskutovanému tématu ve výuce češtiny pro cizince - obecné češtině. Kromě teoretického příspěvku o roli obecné češtiny v mluvené a psané podobě jazyka jsou zde prezentovány praktické zkušenosti s uplatněním obecné češtiny ve výuce polských studentů. Čtvrtý oddíl shrnuje informace o zajímavých projektech týkajících se češtiny jako cizího jazyka a poskytuje i představu o projektové činnosti AUČCJ.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Sborník asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka (AUČCJ) 2006-2007