Scénické tradice jihovýchodní Asie

Kód: 7437175

Úplný název:

Scénické tradice jihovýchodní Asie (Slavický Stanislav):

Autor a popis:

Slavický Stanislav, Kant, 232 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Co je na Orientu pro kreativní a hledající umělce dodnes tak atraktivní? Můžeme zde v autentické podobě nalézt a vidět to, co Evropa již dávno ztratila – ztratili jsme např. živé a v praxi kontinuálně udržované povědomí původního scénického provádění antických dramat nebo středověkých mystérií, o němž se sice dovídáme z bohaté literatury, ale už ho nemůžeme v původní podobě zažít.

Tato kniha má za cíl zmapovat doposud živé rituální a scénické fenomény významného regionu jihovýchodní Asie. Ten – na rozdíl od Číny, Indie a Japonska – není v české teatrologii adekvátně zpracován. Významné scénické projevy z této oblasti (Barma, Indonésie, Thajsko, Kambodža, Laos, Malajsie, Vietnam, Filipíny) a zejména náboženské obřady a slavnosti povahou své scéničnosti zásadně ovlivnily umělecký tanec a loutkové, lidové, dvorské i klasické divadlo v zemích svého vzniku a měly vliv i na tamní moderní divadlo a performance. Poznání kulturně-historického a náboženského pozadí scénických projevů jihovýchodní Asie se tak může stát i příspěvkem k poznání základů divadelních či performativních, tj. živě se odehrávajících kulturních kreací.

Autor této monografie všechny země regionu jihovýchodní Asie dlouhodobě studoval a od 80. let všechny několikrát navštívil s cílem zmapovat zachované živé scénické formy a jejich duchovní zázemí výsledky svého výzkumu opřené o unikátní fotodokumentaci předkládá v této knize.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Scénické tradice jihovýchodní Asie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Scénické tradice jihovýchodní Asie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Scénické tradice jihovýchodní Asie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Scénické tradice jihovýchodní Asie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Scénické tradice jihovýchodní Asie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Scénické tradice jihovýchodní Asie