Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii

Kód: 8708228

Úplný název:

Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii (Bezecný Zdeněk, Gaži Martin, Putna Martin C.):

Autor a popis:

Bezecný Zdeněk, Národní památkový ústav, 736 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
495 Kč (670 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pětačtyřicet studií se zaměřuje na výzkum schwarzenberského dědictví, historie významných osobností rodu a jejich veřejných aktivit od 17. do druhé poloviny 20. století.

Schwarzenbergové výrazněji vstoupili do českých dějin poté, co roku 1660 získali třeboňské panství a na počátku 18. století v jižních Čechách vybudovali nejrozsáhlejší dominium střední Evropy. Pětačtyřicet studií této knihy se zaměřuje na výzkum schwarzenberského dědictví (od kulturní krajiny, přes stavební památky až po relikty sociálně-ekonomického systému), historie významných osobností rodu, jejich veřejných aktivit i životního stylu od 17. do druhé poloviny 20. století. Studie jsou plodem širokého spektra 44 autorů, od terénních památkářů a archivářů až po univerzitní profesory zejména z českých zemí, ale i Slovenska, Maďarska a Bavorska.

Schwarzenbergové byli vždy v centru dění a mají na formování našeho novodobého národa v politické, hospodářské i kulturní oblasti obrovský podíl. V době nejhorších pohrom 20. století pak vždy obstáli se ctí. O tom nás mohou přesvědčit také tři deklarace české šlechty z let 1938 a 1939, které prokazují jednoznačné přihlášení k českému národu a jsou důkazem mimořádné osobní statečnosti jejich signatářů.

Kniha obsahuje 280 černobílých a 100 barevných ilustrací.

2. vydání obsahuje nově kompletní rodokmen Schwarzenbergů v Čechách a tři deklarace české šlechty z let 1938 a 1939 v plném znění.

Includes an extensive English summary: The Schwarzenberg family in Bohemian and Central European cultural history
Das Buch enthält eine ausführliche Zusammenfassung: Die Schwarzenberger in der böhmischen und miteleuropäischen Kulturgeschichte
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Schwarzenbergové v české a středoevropské kulturní historii