Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí

Kód: 2106310

Úplný název:

Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí (Petrová Kafková Marcela): Aktivita jako dominantní zpusob stárnutí

Autor a popis:

Petrová Kafková Marcela, Masarykova univerzita Brno, 184 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (276 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Práce se věnuje současným podobám stárnutí v české společnosti a analýze vlivu věku na participaci. Populační stárnutí a proměny společnosti související s individualizací a prosazováním neoliberální politiky vedou k tlaku na jedince, aby stárnul aktivně. Cílem práce je explorovat, jaké různé formy tato aktivita může nabývat, do jaké míry jsou v těchto oblastech senioři zapojeni a jak, či zda se jejich zapojení liší od mladších lidí. V práci je sledováno, jak senioři participují na různých sférách společnosti, a to jednak na úrovni postojů a hodnot, a jednak na úrovni skutečného jednání. V práci využíváme především dat z Evropského výzkumu hodnot (European Values Study, EVS), který v České republice proběhl v letech 1991, 1999 a 2008. Longitudinální povaha dat nám umožňuje nejen srovnávat postoje seniorů s postoji mladší generace, ale soustředit se na jejich proměnu v čase. Výsledky kvantitativních analýz jsou rozčleněny do čtyř kapitol, které se věnují participaci na různých oblastech společnosti: v rodině, na trhu práce, občanská a politická participace. V závěrečné kapitole evalujeme možnosti a meze/hranice pojmu aktivní stárnutí pro současnou českou společnost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Šedivějící hodnoty? Aktivita jako dominantní způsob stárnutí