Šedý král

Kód: 0002057

Úplný název:

Šedý král (Cooperová Susan):

Autor a popis:

Cooperová Susan, Albatros, 176 stran, jazyk - CZ, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
75 Kč (257 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je dalším pokračováním příběhu Willa Stantona a odvěkého boje Dávných za vítězství Světla proti Temnu. Navazuje na romány Probuzení Tmy a Morana. Stejně jako tyto příběhy se odehrává ve specifické roční době, která je těsně spjata s pohanskou mytologií i s křesťanskou tradicí a ověnčena tajemnem, pověrami a nejrůznějšími zvyky (v Probuzení Tmy jsou to Vánoce, v Moraně přelom zimy a jara okolo Velikonoc). Tentokrát se příběh odehrává v období Dušiček.

V Šedém králi pokračuje Will na cestě za svým úkolem bez opory Dávných, bez Merrimana a přátel Dewsových, u nichž celý příběh začal. Provází ho tajemný chlapec, albín Bran Davis, jehož původ tkví kdesi v dávné mytologii a který vyvolává pochybnost, zda vůbec patří k obyčejným lidem nebo má spojení se Světlem nebo s Temnem. Willův úkol je zpočátku o to těžší, že Will po nemoci trpí ztrátou paměti a zapomněl text z grálu, v němž je ukrytý klíč k jeho dalšímu poslání. Will se ocitá u příbuzných ve Walesu v místech opředených mýty a legendami a ovládaných zlou vůlí Šedého krále, jednoho z mocných Temna. Pokud nepřekoná jeho všudypřítomné nástrahy v podobě nevyzpytatelných katastrof a různých zjevení, která vedou až k tragickým koncům, a nenabude zpátky ztracenou paměť, nenajde Zlatou harfu a nevzbudí Spící, bez nichž Světlo nemá šanci čelit probouzejícímu se Temnu v rozhodujícím střetnutí...

Kniha je považována za nejlepší z celé série a právem získala významnou Newbery Medal, americkou cenu za nejzajímavější dětskou knížku roku.

Nahlédnout do Šedý král Nahlédnout do Šedý král

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šedý král do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šedý král.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šedý král (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šedý král bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šedý král doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti