Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy

Kód: 7405349

Úplný název:

Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy (Kasper Antonín, Škach Antonín):

Autor a popis:

Kasper Antonín, OFTIS, 160 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
254 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
 

Když se Antonín Kasper (31. října 1932) objevil mezi plochodrážníky na pražské Čafce, Jan Lucák mu podle ostře řezané brady vymyslel přezdívku Sekáček. Coby bývalý soutěžák se rychle prosadil do absolutní plochodrážní elity. Pro štěstí vozil okolo krku červený šátek s velkými puntíky. Dodnes najdete pamětníky, kteří s rozzářenýma očima budou vyprávět, kterak při Zlaté přilbě v září roku 1963 oblečený do bílého svetru zakončil ve velkém finále svojí stíhací jízdu až těsně před metou předjetím Martina Tatuma. Kromě ní dobyl na oválech nejeden úspěch nejen jako závodník, ale později i jako trenér. Je báječným vypravěčem a jeho zážitky napříč bezmála šedesáti lety zachytil plochodrážní žurnalista Antonín Škach. Ten čtenářům přiblíží také okolnosti panující v československé ploché dráze v šedesátých letech, když opouštěla předsíň haly světové slávy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Sekáček se zlatou přilbou, aneb celý život u ploché dráhy