Sekera Strážců

Kód: 9064810

Úplný název:

Sekera Strážců (Dvořák Otomar):

Autor a popis:

Dvořák Otomar, Černý drak, 338 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
152 Kč (212 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.2.2018 dopoledne. 
 

Za neprostupným lesem se nachází tajemná říše, se kterou už dávno ztratili obyvatelé poklidného Údolí veškerá spojení. Vesničané si o ní vyprávějí bájné příběhy, ale netuší, jaká hrozba tam číhá a jak náročná je služba Strážce, který brání zlu v překročení hranice. Strážcův syn Jan z nezralé touhy po dobrodružství způsobí tragédii, a proti své vůli se tak stane hlavní postavou osudové hry. Pouze na něm teď záleží, jestli svět, jaký dosud znali, bude existovat dál. Jan se musí vydat na cestu do neznáma a věřit jen v rady moudrého skřítka Gnóma, v tajemství otcovy sekery a v lásku dívky Modroočky. Podaří se hrdinům dojít včas do Severních hor, kde sídlí ledový netvor Gidžich, a přemoci ho?

Zkušený autor historických románů Otomar Dvořák vytvořil netradiční fantasy, ve které zúročil i prvky, jež mohou čtenáři znát z jeho oblíbené „záhadologické“ tvorby. Příběh je zasazen do bájné, a přesto každému čtenáři velmi povědomé krajiny, v níž jako by ožívala atmosféra Erbenových balad. Autor vás svým poutavým stylem vezme na dobrodružnou cestu pohádkovým světem pro dospělé, na níž vás provede všemi ročními obdobími, přes různá nebezpečí a nejednu slepou uličku až do spásného cíle. Na konci cesty však už nemusíte být těmi, jimiž jste byli na jejím začátku.
Okamžiky téměř hororové jsou odlehčeny svérázným humorem ješitného Gnóma, jehož „trpasličí přísloví“ vám uvíznou v paměti.
„Neříkej včelám, že jíš med.“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sekera Strážců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sekera Strážců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sekera Strážců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sekera Strážců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sekera Strážců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé