Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi

Kód: 7387903

Úplný název:

Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi (Roberts Paul Craig): Cesta k nové světové ekonomice

Autor a popis:

Roberts Paul Craig, Triton, 176 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
179 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.3.2018 dopoledne. 
 

V tomto díle, které psal dlouho před ukrajinskou krizí, se Paul Craig Roberts věnuje popularizaci ekonomie a především kritice omylů spjatých s libertariánským pohledem na svět a ekonomiku, a také pečlivému rozlišování, komu politika tohoto směru pomáhá a koho poškozuje. Rozebírá samozřejmě příčiny poslední krize. Čtenář se může seznámit se zdrcujícími dopady offshoringu na americké hospodářství, zejména v podobě úbytku pracovních míst a nezaměstnanosti. Poukazuje na to, že původní „americký sen“ je dnes nahrazen masívním rozšířením chudoby, závislostí na potravinových lístcích a přímo neuvěřitelnou koncentrací bohatství v rukou hrstky lidí. Roberts věnuje pozornost i Evropské unii a „řecké tragédii“. Podle jeho názoru má Řecko posloužit jako precedens, aplikovatelný nejprve na Itálii či Španělsko, a posléze na všechny státy EU. Roberts chápe řecký problém nikoliv jako problém dluhový či čistě ekonomický, ale především jako boj o zachování (nebo zrušení) suverenity členských zemí EU. Vysoce oceňuje názory Hermana Dalyho a jeho ekonomiku ustáleného stavu. Zdůrazňuje, že jedno ekonomické paradigma končí. Podle něho je načase hledat paradigma jiné, v němž přírodní bohatství přestane být „externalitou“ a lidé „pracovními náklady“, které je třeba snižovat za každou cenu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek západu - Cesta k nové světové ekonomi