Šest dní hněvu

Kód: 7491488

Úplný název:

Šest dní hněvu (Gattis Ryan):

Autor a popis:

Gattis Ryan, Host, 408 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
240 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Příběhy odehrávající se uprostřed chaosu, který se rozpoutal v Los Angeles v důsledku jednoho z nejznámějších a nejbouřlivějších soudních procesů devadesátých let.
Dne 29. dubna 1992 ve čtvrt na čtyři odpoledne zprostil soud viny tři strážníky losangeleské policie, obviněné z použití nepřiměřené síly při zneškodňování černocha jménem Rodney King. U čtvrtého obviněného policisty nedospěla porota ke shodě… Dvě hodiny poté vypukly ve městě nepokoje, které nakonec trvaly šest dní. Během 121 hodin přišlo o život čtyřicet tři lidí. Mrtvých ale nepochybně bylo víc: k násilí docházelo i mimo místa výtržností, když si někteří v nastalém chaosu zuřivě vyřizovali staré účty.
Odvážná a filmově laděná kniha oživuje bouřlivé a děsivé období v Los Angeles, kterého si tehdy média příliš nevšímala. Ryan Gattis přináší sedmnáct navzájem propojených příběhů vyprávěných v první osobě, které dohromady vykreslují portrét moderní Ameriky. Gattisovy postavy promlouvají hlasem hasičů, zdravotních sester, dětí ulice nebo příslušníků gangů, kteří se dostali do krizové situace, a katapultují tohoto nekompromisního spisovatele mezi takové legendy jako Dennis Lehane nebo George V. Higgins.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šest dní hněvu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šest dní hněvu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šest dní hněvu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šest dní hněvu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šest dní hněvu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé