Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45

Kód: 8778808

Úplný název:

Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45 (Schuck Walter):

Autor a popis:

Schuck Walter, Omnibooks, 222 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
200 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Walter Schuck se nadchl pro létání už v raném mládí. V 16 letech se přihlásil do luftwaffe, kde absolvoval základní pilotní výcvik a výcvik stíhacích pilotů. Poté byl se svou jednotkou nasazen na různých místech v Německu, Francii, Polsku, Nizozemsku a Dánsku. V prosinci byl převelen do Bodö v Norsku. Jeho strmá kariéra stíhače ale začíná až počátkem roku 1942, kdy byla jeho jednotka přeložena do Petsama v severním Finsku. Tam docílil svůj první sestřel a brzy se stal noční můrou sovětského letectva u Severního ledového oceánu. Postupně byl povýšen až na nadporučíka. Začátkem března 1945 byl převelen do nové stíhací letky vybavené proudovými letouny Me 262. Hned při svém prvním bojovém letu s tímto strojem sestřelil dva spojenecké letouny. Ovšem nedostižný je jeho výkon z 10. dubna 1945, kdy při jediném vzletu sestřelil čtyři bombardéry B-17. Krátce poté byl zasažen jedním doprovodným stíhačem. Musel seskočit padákem a byl zraněn. Tím pro něj po více než 500 bojových letech a 206 potvrzených sestřelech válka skončila.
Autorovi nejde v této autobiografii o nějakou falešnou romantiku létání. Neuvádí nic, co by zpětně vrhalo na Třetí říši příznivější světlo a nepoužívá ani žádné všeobecné fráze s cílem zlehčit nacionální socialismus. Spíše se cíleně omezuje na dokumentování každodenního vojenského života - jaký byl skutečný život v jednotkách luftwaffe, jak byly jednotky funkčně propojeny, jak probíhaly vzdušné souboje v tvrdých podmínkách války u Severního ledového oceánu a v bezvýchodných leteckých bitvách na území Říše. Popisuje tehdejší, pro nás dnes těžko pochopitelný způsob myšlení, kdy on a jeho kamarádi nasazovali denně svůj život za „národ a vlast“, aby nakonec zjistili, že jejich motivace byla zneužita a stali se zrazenou generací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Sestřel - Vzpomínky stíhacího pilota Luftwaffe 1940-45