Setkávání Potkávání - Listování v osudech II

Kód: 7511375

Úplný název:

Setkávání Potkávání - Listování v osudech II (Slabý K. Zdeněk): Listování v osudech II

Autor a popis:

Slabý K. Zdeněk, Volvox Globator, 544 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
320 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.3.2018 dopoledne. 
 

Publikace Setkávání potkávání nejsou paměti v obvyklém slova smyslu. Z. K. Slabý se v průběhu své literární práce setkával (už od mládí) s řadou českých, slovenských, ruských, německých, japonských, polských, francouzských a dalších zajímavých osobností – spisovatelů, výtvarníků, hudebníků, herců, kritiků a podobně. Někteří z nich se stali jeho celoživotními přáteli, s jinými se setkával průběžně, s dalšími alespoň při určitých příležitostech. Aby tato potkávání nebyla zapomenuta (o což ho žádala řada přátel a známých), věnoval některým z oněch tvůrců kapitolu v této knize. A aby nespočívalo vše pouze na útržcích vzpomínek, doplnil je ukázkami z korespondence, dobovými dokumenty, výňatky z recenzí, pasážemi z rozhovorů, které mají svá vročení, což bezesporu přispívá k celkové věrohodnosti i po stránce faktografické.

Druhý díl část těchto portrétů je zaměřen především na osud Jaroslava Foglara. Obraz nevlídné doby padesátých až sedmdesátých let vyvstává z portrétů režimních spisovatel (například Viléma Závady) i odpůrců režimu (například Ladislava Dvořáka) a mnoha dalších českých i zahraničních osobností.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Setkávání Potkávání - Listování v osudech II do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Setkávání Potkávání - Listování v osudech II.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Setkávání Potkávání - Listování v osudech II (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Setkávání Potkávání - Listování v osudech II bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Setkávání Potkávání - Listování v osudech II doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Setkávání Potkávání - Listování v osudech II