Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením

Kód: 2620502

Úplný název:

Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením (Mandzáková Stanislava Lištiak): Se zamerením na stredne težké a težké postižení

Autor a popis:

Mandzáková Stanislava Lištiak, Portal, 184 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Tento text má přispět k edukaci klientů s těžším mentálním postižením a pomoci odborným zaměstnancům domovů sociálních služeb, kteří jsou s nimi v přímém kontaktu, naplňovat práva jejich klientů spojená se sexualitou, která vyplývají z mezinárodních dohod.

Autorka se zabývá specifiky sexuálních projevů osob s MP i faktory, které jejich aktivity determinují, nevyhýbá se otázkám spojenými s rizikem otěhotnění, přenosu chorob a zranění. Sexuální projevy osob s MP nejsou jednoduše „čitelné“, pracovníkům pomáhajících profesí chybí znalosti o této tabuizované oblasti a místo toho vycházejí z mýtů. Za daného stavu proto v mnohých zařízeních nejsou vytvořeny podmínky pro kvalitnější život dané skupiny osob, které jsou schopny přátelství i partnerství.

PaedDr. Stanislava Mandzáková, PhD., působí na katedře speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě univerzity v Prešově. Věnuje se problematice sexuálních a partnerských vztahů osob s mentálních postižením, integraci těchto osob a komunikaci učitele s žáky s mentálním postižením. Je editorkou sborníků Kvalita života osôb s mentálnym postihnutím v domovoch sociálnych služieb a autorkou odborných publikací.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Muž a Žena

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Muž a Žena / Sexuální a partnerský život osob s mentálním postižením