Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii

Kód: 2002493

Úplný název:

Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii (Burrusová Virginia): Erotika stredoveké hagiografie

Autor a popis:

Burrusová Virginia, Academia, 204 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
203 Kč (295 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Působivá série interpretací raně křesťanských legend potěší, ohromí a překvapí každého zájemce o erotismus svatých. Autorka se distancuje od tradičního výkladu životopisů starověkých světců jako něčeho antierotického nebo neerotického a odhaluje v nich vzkvétající ars erotica. Aniž by redukovaly erotiku starověké hagiografie na jediný vzorec, vytvářejí Sexuální životy svatých rámec pro širší historické, teologické a teoretické úvahy se zvláštním odkazem na dílo Michela Foucaulta, Georgese Batailla, Davida Halperina, Geoffreyho Harphama, Lea Bersaniho a Jeana Baudrillarda. Queer, S/M a postkoloniální teorie patří mezi současné diskursy, jež fascinujícím způsobem rezonují se starověkým uměním „svaté“ lásky, která si podle Burrusové dodnes udržela slibnou mobilitu, rozmanitost a časovou neohraničenost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světové dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Sexuální životy svatých - Erotika ve středověké hagiografii