Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3

Kód: 7622023

Úplný název:

Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3 (Cornwell Bernard):

Autor a popis:

Cornwell Bernard, Walker & Volf, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
202 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
 

Knihou Sharpův tygr zahajuje Bernard Cornwell mnohadílný seriál příhod vojáka britské armády Richarda Sharpa odehrávajících se v pohnutých let 1799 až 1820. Je to doba vojenských tažení, obléhání a slavných bitev; doba napoleonských válek a bojů britských koloniálních vojsk o ovládnutí Indie. A právě zde, v Indii, příběhy Richarda Sharpa začínají.

Píše se rok 1799 a britská armáda táhne k Seringapatamu, opevněnému městu sultána Típúa. Sharpovi se naskytne příležitost uniknout tyranskému seržantu Hakeswillovi i nudnému vojenskému životu. Od generála Harrise dostane úkol, aby se jako předstíraný dezertér pokusil proniknout do Seringapatamu a spojil se tam se zajatým zvědem, plukovníkem McCandlessem. Nebezpečné poslání zavede Sharpa do orientálního města, v němž musí vynaložit všechen důvtip i odvahu, aby si zachoval život, a navíc zachránil britskou armádu před porážkou.

V dalších dílech seriálu bude mít posluchač možnost prožívat spolu s hlavním hrdinou Sharpem námořní bitvu proti Francouzům u Trafalgaru, bitvu u Salamanky nebo obléhání Badajozu při španělském tažení, vítězství nad Francouzi u Waterloo a jiné slavné boje tohoto období. Přestože jde o příběhy se všemi atributy romantického žánru, jako jsou statečné činy, láska, zrada nebo boj o čest a slávu, Cornwell se v nich – jako ostatně ve všech svých románech – na striktně drží historických faktů, které uvádí v závěrečné poznámce a obvykle ještě doplňuje mapkou, jež podrobně zachycuje postavení vojsk při bitvách nebo obléháních.


Čte Luboš Ondráček
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Audio CD: Sharpův tygr - CDmp3