Shiftyho válka

Kód: 9052321

Úplný název:

Shiftyho válka (Brotherton Marcus):

Autor a popis:

Brotherton Marcus, Omnibooks, 232 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
102 Kč (140 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.10.2017 dopoledne. 
 

Shiftyho válka je poutavým životním příběhem seržanta Darrella C. Shiftyho Powerse, příslušníka americké výsadkové roty Easy, mezinárodně známé jako Bratrstvo neohrožených. Válečné zážitky této jednotky zpopularizovala nejprve kniha Stevena Ambroseho Band of Brothers a potom stejnojmenný seriál televize HBO režiséra Stevena Spielberga, v němž hrál mimo jiné Tom Hanks.
Shifty seskočil v den invaze padákem do Francie a měsíc bojoval v Normandii. Osmdesát dní válčil v Nizozemsku v operaci Market Garden, třicet dní v drsném zimním počasí v Bastogne a téměř třicet dalších u francouzského Haguenau a v rúrské kapse v Německu.
Podobných vojenských jednotek jako rota Easy bylo mnoho a některé z nich prošly možná těžšími boji než ona, ale přitom pro nás zůstávají bezejmenné. Bratrstvo neohrožených je tak hlavně populárním symbolem americké účasti ve válce proti nacismu. Je také připomínkou veteránů, kteří válku přežili a díky němu se jim dostává náležitého uznání a vděčnosti od veřejnosti i desítky let po válce.
Shiftyho válka je příběhem o hrdinství a dobrodružství, o dnech poznamenaných krví vojáků, kdy se probojovávali z pobřeží Francie do srdce Německa. Je také impozantním vyprávěním o tom, jak člověk díky vynikajícím střeleckým schopnostem a okouzlující a skromné osobnosti může prožít krásný život, o němž se mu ani nesnilo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Shiftyho válka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Shiftyho válka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Shiftyho válka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Shiftyho válka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Shiftyho válka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé