Sideman

Kód: 8114074

Úplný název:

Sideman (Frešo Fedor):

Autor a popis:

Marenčin PT, 400 stran, jazyk - slovenština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
253 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.9.2017 dopoledne. 
 

Fedor Frešo, basový gitarista a kontrabasista. Ako sideman – muž v pozadí – prešiel kapelami všetkých význačných slovenských rockových hviezd 60-tych a 70-tych rokov. Frešovi najslávnejší frontmeni boli Dežo Ursíny, Pavol Hammel, Marián Varga, Fero Griglák, Radim Hladík a Peter Lipa.
Najstarší fungujúci rocker na Slovensku píše, ako s odstupom rokov vníma svoju kariéru. Rozprávanie s množstvom zaujímavých historiek, postrehov a denníkových záznamov zo života hudobníka a jeho generácie. Texty dopĺňajú dobové fotografie a reprodukcie koncertných plagátov z autorovho archívu.

Fedor Frešo (1947, Bratislava), rockový hudobník, spoluautor viacerých kompozícií, autor unikátnych denníkov a knihy Sideman. Organizátor hudobného života. Člen legendárnych kapiel Soulmen, Prúdy, Collegium Musicum a Fermata, bez ktorého si uplynulých päťdesiat rokov bratislavského rocku ťažko predstaviť. Je "chodiacou encyklopédiou" slovenských kapiel a jeho nekompromisné a často nevyberané reakcie na kolegov sa stali kurióznou súčasťou jeho
 
 
 
 
 
 
 

S Sideman doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění