Signály těla

Kód: 7359157

Úplný název:

Signály těla (kol.):

Autor a popis:

Liebmann-Smith J., Nardi Egan J., Metafora, 464 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
48 Kč (59 Kč)
  / ks  
koupit
 

Chytrá knížka zabývající se prvotními signály nemocí a neduhů těla…
Už se vám někdy stalo, že jste si na vlastním těle všimli něčeho, co tam až dosud nebylo - někde se objevila bulka, zežloutly vám nehty, začaly padat vlasy... Těmto nenadálým projevům se říká signály těla, a naučíme-li se je dešifrovat, mohou nám poskytnout důležité informace o našem zdravotním stavu.
Nejde však o samotné příznaky nemoci. Ty se dostaví až později a to už cítíme bolest nebo je nám tak špatně, že neváháme a jdeme k lékaři. Signály těla nás, jak píší autorky, "zavedou spíš k holiči, k pedikérce, do kosmetického salonu či do drogerie".
Kniha vám poradí, co mohou znamenat takové zdánlivé maličkosti, jako je vypadávání vlasů, nažloutlé bělmo či červené uši, častý neodůvodněný pocit horka, ztráta rovnováhy, brnění v rukou či nohou, noční pocení a spousta dalších.
Dříve, když ještě nebyly vyvinuty moderní diagnostické metody, spoléhali lékaři na to, co na nemocném viděli, slyšeli či nahmatali, či dokonce na to, jak byl cítit nebo jakou chuť měla jeho moč. Svým způsobem tato praxe přetrvává i v dnešní době, samozřejmě až na zmíněné ochutnávání, a je tedy zřejmé, že se diagnostika ve svém vývoji inspirovala právě lékařskou prací dávných dob.
Dobrý lékař dnes zkoumá nejen příznaky konkrétní choroby, nýbrž si všímá i indicií na viditelných částech pacientova těla: vlasech, zubech, kůži, nehtech, očích atd. A jistě se vám nevysměje, když mu naznačíte diagnózu, kterou jste si stanovili na základě této publikace.
Avšak pozor! Četbě Signálů těla by se rozhodně měl vyhnout ten, kdo trpí nejhroznější ze všech nemocí - hypochondrií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Signály těla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Signály těla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Signály těla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Signály těla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Signály těla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Signály těla