Silvio Berlusconi

Kód: 7475008

Úplný název:

Silvio Berlusconi (Vyhnálková Tereza): Politik, magnát a Casanova

Autor a popis:

Vyhnálková Tereza, Čas, 216 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
190 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.11.2017 dopoledne. 
 

Silvio Berlusconi je jméno, které znají i ti, kteří se jinak o politiku nezajímají. Není divu - jde o osobnost formátu, jenž „běžné“ politiky, kteří „nezanechají stopu“, výrazně přesahuje, ať už v dobrém, nebo i méně obdivuhodném slova smyslu. Všímat si pouze jeho kontroverzních kroků by však bylo poněkud povrchní. Vždyť tento vzrůstem nevelký muž se ze sotva středostavovských poměrů vypracoval v mediálního magnáta, světoznámou osobnost, nejbohatšího Itala… a také nejdéle sloužícího italského premiéra od druhé světové války.
Po poměrně obtížných začátcích se Berlusconi nejprve etabloval ve stavebnictví, aby pak zahájil cílevědomou cestu za dominancí na italském mediálním trhu. Dosáhl toho i díky umnému využívání mezer v zákonech. Podpořen také vlastnictvím fotbalového velkoklubu AC Milán, který vytáhl z existenčních problémů až na světové výsluní, získal celonárodní věhlas, takže stát se politikem bylo vlastně logické…
Kniha mladé autorky, důvěrně obeznámené s italským prostředím, se však zabývá také jeho soukromým životem. A který další světový politik se může „pochlubit“ takovou řádkou skandálů, v nichž hlavní roli hrála jeho náklonnost ke krásným ženám?
Silvio Berlusconi je zkrátka Ital se vším všudy - i proto byl úspěšný ve všem, do čeho se kdy pustil. Jak oněch úspěchů dosáhl, to už je věc jiná. I tady nás autorka poutavě provádí zákoutími italské politiky a ekonomiky i jejich propojení s mafií. Navzdory mnoha soudům se Silvio Berlusconi vždy znovu zjevil jako „bezúhonný“. Je jen na vás, zda mu podobné vysvědčení dáte i vy. Naše kniha, vůbec první v češtině, která se tomuto politikovi, magnátovi i Casanovovi v jedné osobě věnuje, vám k tomu budiž zasvěceným a čtivým průvodcem i rádcem, obohaceným mimo jiné o exkluzivní rozhovor s Karlem Schwarzenbergem.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Silvio Berlusconi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Silvio Berlusconi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Silvio Berlusconi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Silvio Berlusconi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Silvio Berlusconi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy