Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD

Kód: 5413125

Úplný název:

Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD (Janáček Leoš):

Autor a popis:

Janáček Leoš, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - CZ, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
282 Kč (351 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Janáček - Sinfonietta, Taras Bulba / Tomáš Netopil

Symfonický orchestr Českého rozhlasu, dirigent Tomáš Netopil
Janáčkova symfonická tvorba je rozsahem dosti skromná. Kromě Lašských tanců a torza symfonie Dunaj ji tvoří právě čtyři skladby na tomto CD: trojice symfonických básní a proslulá Sinfonietta. Symfonické básně vznikly v osmi letech mezi roky 1913-20 a odrážejí překotné politické události i sociální napětí té doby - a také Janáčkův zájem o českou a ruskou literaturu. Balada blanická vznikla podle básně Jaroslava Vrchlického, Šumařovo dítě na báseň Svatopluka Čecha. V Gogolově povídce Taras Bulba pak Janáčkovi imponoval hlavní hrdina, vůdce kozáků, jehož nazývá "prorokem Slovanstva". Sinfoniettu, bezesporu nejvýznamnější Janáčkovu orchestrální kompozici, premiéroval v Praze v červnu 1926 Václav Talich s Českou filharmonií. Tomáš Netopil, vítěz dirigentské soutěži Sira George Soltiho (2002) a host nejvýznamnějších orchestrů (Berlínská filharmonie, Londýnská filharmonie ad.) i světových operních scén, otiskl svůj nezaměnitelný obraz Janáčkovy hudby do nahrávky se skvěle hrajícími Pražskými rozhlasovými symfoniky.

Nová česká nahrávka Janáčkovy Sinfonietty a symfonických básní!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Hudba

 
Knihkupectví / Hudba / Audio CD: Sinfonietta, Šumařovo dítě, Balada blanická,Taras Bulba - CD