Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách

Kód: 2570608

Úplný název:

Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách (Effenberger Franz Ferdinand):

Autor a popis:

Effenberger Franz Ferdinand, Argo, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
253 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách z roku 1828 od autora Franze Ferdinanda Effenbergera je průvodce a pomocník při poznávání jednoho z nejcennějších přírodních areálů s pomníky a souborem pamětních nápisů v Čechách. Romantickou úpravu krajiny prováděl v letech 1803–1832 majitel panství, textilní podnikatel Franz Zacharias von Römisch. V ruinách skalního hradu i ve volné přírodě nechal budovat pomníky a desítky oslavných nápisů pro co možná nejvíce mytologických, historických i současných hrdinů a osobností, vysazoval nové aleje a zušlechťoval krajinu. Vynikající překlad Vratislava Slezáka nabízí „poutníkům“ možnost, aby maloskalský panteon lépe poznali, a českým badatelům dává podrobně nahlédnout do myšlenkového světa romantismu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Skalní Pantheon a přírodní park na panství Malá Skála v Čechách