Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco

Kód: 2463092

Úplný název:

Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco (Půtová Barbora):

Autor a popis:

Půtová Barbora, Karolinum, 172 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
267 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Předmětem odborné monografie Skalní umění: portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco je deskripce, analýza a interpretace skalního umění.

Kniha je rozdělena do dvou relativně samostatných částí.
První, teoretická část je věnována výzkumné strategii, dokumentaci, datování, konzervaci a prezentaci skalního umění. Zabývá se také analýzou vztahu skalního umění a krajiny, neboť odlišnost vnímání krajiny v různých kulturách vedla tvůrce k rozdílnému vnímání životního prostředí a k odlišným formám výtvarného projevu. V této souvislosti je představeno skalní umění v kontextu způsobu života loveckých a sběračských skupin. V první části knihy jsou také prezentovány přístupy a metody interpretace skalního umění z krajinného, ergonomického, historického, sociologického, rituálního, uměleckého i estetického hlediska.
Druhá část knihy je věnována jedné z předních oblastí s výskytem skalního umění – portugalským archeologickým lokalitám Foz Côa a Mazouco. Popsány a analyzovány jsou zde výtvarné techniky, charakteristiky a specifika skalního umění ve Foz Côa. Konkrétní mladopaleolitické archeologické lokality jsou prezentovány s přihlédnutím k místním geografickým a klimatickým podmínkám. Pozornost je věnována také metodám datování skalního umění a pravěkého osídlení ve Foz Côa.
V závěru publikace je představena archeologická lokalita Mazouco, kde byly nalezeny pravěké zoomorfní rytiny vykazující stylové podobnosti s rytinami objevenými ve Foz Côa.

Cílem knihy je komplexně představit skalní umění a seznámit odbornou i laickou veřejnost s archeologickými lokalitami Foz Côa a Mazouco.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Skalní umění Portugalská naleziště Foz Côa a Mazouco