Školní vzdělávání v Estonsku

Kód: 2462687

Úplný název:

Školní vzdělávání v Estonsku (Ježková Věra, Krull Edgar, Trasbergová Karmen):

Autor a popis:

Ježková Věra, Karolinum, 146 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
131 Kč (170 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 19.10.2017 dopoledne. 
 

Analyticko-srovnávací studie Školní vzdělávání v Estonsku je pátou publikací řady Školní vzdělávání v zahraničí. Titulu předcházely publikace Školní vzdělávání v Německu, Školní vzdělávání ve Velké Británii, Školní vzdělávání ve Švédsku a Školní vzdělávání v Ruské federaci. Studie zachovává metodologický přístup užitý v těchto publikacích, tj. problémové pojetí (důraz na hlavní problémové okruhy školního vzdělávání) a dva pohledy na představenou problematiku: pohled „zvenku“, který poskytuje česká autorka, a pohled „zevnitř“, který zprostředkovávají estonští autoři.
Těžiště studie tvoří problémy, které se jeví jako zásadní v estonském školním vzdělávání a jsou také aktuální pro rozvoj českého školního vzdělávání. Studie se skládá z osmi kapitol.
První kapitola uvádí do širšího kontextu země, v němž změny školního vzdělávání probíhají zvláštní pozornost je věnována historii země. Ve druhé kapitole je kladen hlavní důraz na cíle a principy nové estonské vzdělávací politiky, třetí kapitola představuje obnovený estonský vzdělávací systém a poskytuje i krátký pohled do historie estonského vzdělávání. Tématem čtvrté kapitoly jsou významné změny, jimiž prochází kurikulum základních škol a gymnázií. Pátá kapitola se zabývá problematikou evaluace vzdělávacího systému a vzdělávacích zařízení a hodnocení žáků. Šestá kapitola se věnuje aktuální a citlivé národnostní otázce ve společnosti a ve školním vzdělávání, sedmá kapitola podobně citlivé otázce jazyků a jazykového vzdělávání. V poslední, osmé, kapitole, podobně jako v předchozích studiích této ediční řady, dostávají prostor autoři „domácí“ přinášejí svůj vnitřní pohled na vývoj všeobecného vzdělávání v Estonsku za posledních 25 let.
Publikace představuje příspěvek k literatuře z oblasti srovnávací pedagogiky, přinášející systematicky utříděné poznatky o zemi, která může být českému čtenáři v mnoha ohledech blízká. Je určena výzkumníkům a odborníkům v oblasti vzdělávání, vyučujícím i studentům pedagogických fakult a dalších fakult připravujících učitele, představitelům Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky i dalším pracovníkům působícím ve státní správě zabývajícím se vzděláváním.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Školní vzdělávání v Estonsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Školní vzdělávání v Estonsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Školní vzdělávání v Estonsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Školní vzdělávání v Estonsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Školní vzdělávání v Estonsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu