Školní vzdělávání ve Finsku

Kód: 2463184

Úplný název:

Školní vzdělávání ve Finsku (Průcha Jan):

Autor a popis:

Průcha Jan, Karolinum, 140 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
133 Kč (170 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je pokračováním ediční řady o školním vzdělávání v evropských zemích, kterou od roku 2008 vydáváme.

Finské školství je v mezinárodním hodnocení oceňováno jako jedno z nejlepších na světě. Což dokládají především finské úspěchy v mezinárodních měřeních vzdělávacích výsledků žáků. V České republice je zájem o finské školství vysoký, avšak dosud chyběl systematický popis finského vzdělávacího systému, který přináší teprve tato monografie.

Čtenáře nejprve uvádí do širšího kontextu finského vzdělávání, objasňuje stručně historii Finska, současný politický a ekonomický systém. Zvláštní pozornost je věnována národní kultuře a mentalitě Finů a principům vzdělávací politiky. Popis finského vzdělávacího systému pokrývá všechny jeho složky, od předškolního vzdělávání až po vysokoškolské vzdělávání a vzdělávání dospělých. Významnou specifičností finského vzdělávání je vysoká míra inkluze žáků se zvláštními vzdělávacími potřebami do běžných tříd a škol.

Podrobně se také věnuje principům přípravy učitelů a dalším záležitostem učitelské profese, stejně jako vzdělávání etnických menšin a přistěhovalců. Novým obsahovým komponentem je kapitola o pedagogickém výzkumu. Na závěr je zařazena kritická kapitola, z pera finského experta Pertti Kansanena (Helsinská univerzita), o současných problémech objevujících se ve finském školství.

Publikace je užitečným zdrojem poznatků a inspirací pro české učitele a ředitele škol, pracovníky školské správy a vzdělávací politiky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Školní vzdělávání ve Finsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Školní vzdělávání ve Finsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Školní vzdělávání ve Finsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Školní vzdělávání ve Finsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Školní vzdělávání ve Finsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Dítě a rodina